Tło makieta Alfabet
Domek

Godziny pracy specjalistów

Serdecznie zapraszamy na spotkania z przedszkolnymi specjalistami. Prowadzą oni systematyczną obserwację Państwa pociech w grupach oraz indywidualnie badania kontrolne sprawdzające prawidłowy rozwój dzieci.

Specjaliści porozmawiają z Państwem, pokażą ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój dzieci. Pomogą również w dalszej diagnozie dziecka, zaproponują zajęcia dodatkowe lub terapię.

Tło makieta  Sala lekcyjna

Konsultacje

LOGOPEDA  mgr JADWIGA WILK-WILCZYŃSKA
Konsultacje dla rodziców: poniedziałek 15:00-16:00*

PSYCHOLOG  mgr ILONA LEWOSKA-PIETRZYKOWSKA
Konsultacje dla rodziców: poniedziałek/czwartek 8:30-9:00*

PEDAGOG  mgr DOMINIKA BABIARZ
Konsultacje dla rodziców: poniedziałek/czwartek 15:30-16:00*

GIMNASTYKA KOREKCYJNA  mgr EMILIA GIERULSKA
Konsultacje dla rodziców: poniedziałek/czwartek 8:30-9:00*

* Rodzice zainteresowani spotkaniem ze specjalistami proszeni są o umówienie się na wizytę w sekretariacie przedszkola lub przez maila:  specjalisci1@dw.pl

UWAGA!

Konsultacje specjalistów odbywają się w formie rozmowy telefonicznej lub udzielenia porady w formie indywidualnej. Potrzebę kontaktu prosimy zgłosić dzwoniąc do sekretariatu przedszkola lub pisząc maila na adres: specjalisci1@dw.pl.

ROK PRZEDSZKOLNY SPECJALISTÓW

WRZESIEŃ

W tym miesiącu prowadzone są obserwacje w grupach 4 i 5-latków, badania kontrolne dzieci oraz kwalifikacja na terapię.  Pod koniec września ustalany jest całoroczny dokładny harmonogram terapii, a rodzice otrzymują informację od specjalistów, jeżeli ich dziecko wymaga terapii, badań lub dalszej diagnozy.
We wrześniu zapoznajemy dzieci z gabinetem, prowadzącymi zajęcia, przyzwyczajamy je do uczestnictwa w indywidualnych zajęciach, które są na razie krótkie i polegają jedynie na zabawie.

PAŹDZIERNIK

Październik to czas obserwacji i badań przesiewowych w grupach 3-latków.  W tym miesiącu spotykamy się na konsultacjach z rodzicami w celu omówienia programów i harmonogramów pracy z dziećmi. Październik to moment rozpoczęcia terapii, dzieci już są przyzwyczajone do gabinetu i terapeutów. Zaczynamy systematyczną pracę.

To miesiąc wytężonej pracy z dzieckiem w przedszkolu i w domu.

Terapia i zajęcia prowadzone są ze zdwojoną siłą.

STYCZEŃ

Terapia idzie pełną parą, a chętnych rodziców zapraszamy na zajęcia otwarte. Podczas ich trwania rodzice mogą podpatrzyć metody pracy terapeuty z dzieckiem oraz gry i zabawy jakie stosuje w terapii.

LUTY

To czas ponownych obserwacji Państwa pociech. Obserwujemy je w grupie podczas zabawy dowolnej, działań przy stolikach, zajęć dydaktycznych – przez cały dzień przedszkolny. Oceniamy stopień realizacji programów i modyfikujemy je w zależności od potrzeb i możliwości dziecka.

MARZEC

To okres otwartych zajęć terapeutycznych - zapraszamy na nie rodziców. Zawsze jesteśmy dla Państwa otwarci na rozmowę, spotkanie czy instruktaż, co do pracy z dzieckiem w domu. Doradzamy i rozmawiamy, jak pracować, co zmienić, jak się bawić.

KWIECIEŃ/MAJ

Podsumowujemy osiągnięcia dzieci z grup najstarszych idących niebawem do szkoły. Rozmawiamy z rodzicami o wyborze szkoły/klasy/zerówki.

CZERWIEC

Kwalifikujemy dzieci do terapii na następny rok przedszkolny. Podsumowujemy efektywność prowadzonej terapii. Omawiamy sukcesy i problemy dzieci objętych terapią.

LIPIEC/SIERPIEŃ

Oceniamy efekty naszej pracy z dziećmi i ich osiągnięcia wraz z rodzicami. Podejmujemy decyzję o kontynuacji terapii lub jej zakończeniu w kolejnym roku.