UMUZYKALNIENIE (Rytmika)

Nauka piosenek, ćwiczenia słuchowe, ruchowe, zabawy przy muzyce, gra na instrumentach perkusyjnych, słuchanie muzyki poważnej, nauka tańców, integracja różnych form ekspresji twórczej.

Zalety zajęć rytmiki

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Ćwiczenia korygujące skrzywienia kręgosłupa, koślawość i szpotawość kolan, płaskostopie, wady postawy. Rozwijanie sprawności fizycznej. Profilaktyka wad postawy.

Przykłady ćwiczeń

JĘZYK ANGIELSKI

Nauka języka angielskiego w zakresie podstaw dla początkujących i dla dzieci kontynuujących kurs. Zajęcia w formie gier i zabaw językowych. Dzieci uczą się podczas zabaw z lektorem.

Materiały metodyczne dla rodziców

ZAJĘCIA Z KOMPUTEREM

Indywidualne korzystanie z komputera pod kierunkiem nauczyciela. Dzieci poznają podstawy pracy przy komputerze, programy komputerowe: KLIK, BRZDĄC, LITERKI, CYFERKI, KidSmart i inne. Edukacyjne programy komputerowe sprzyjają aktywizowaniu myślenia, rozwijają spostrzegawczość, wpływają na rozwój intelektualny dziecka.

LOGOTERAPIA

Ćwiczenia grupowe w zakresie profilaktyki i prawidłowej wymowy.
Ćwiczenia indywidualne usprawniające narządy mowy, aparat oddechowy. Ćwiczenia słuchu fonematycznego. Praca indywidualna z dzieckiem w przypadku seplenienia, rerania, mowy bezdźwięcznej.

Informacje szczegółowe w zakładce NASI SPECJALIŚCI

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM I PSYCHOLOGIEM

Zajęcia prowadzone dla dzieci, które wymagają pomocy pedagoga lub psychologa. Zainteresowani rodzice mają możliwość uzyskania wsparcia psychologa i pedagoga w rozwiązywaniu specyficznych problemów rozwojowych swoich dzieci.

Informacje szczegółowe w zakładce NASI SPECJALIŚCI

RELIGIA (dla dzieci z grup najstarszych)

Zajęcia przybliżające dzieciom treści religijne (prowadzone w formie zabaw przez nauczyciela katechetę).

ZAJĘCIA SPORTOWE "Mali Wspaniali"
(dla dzieci z grup najstarszych i średniaków)

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sztuk walki (ćwiczenia ogólnorozwojowe, zabawy ruchowe, elementy karate w skład których wchodzi nauka dyscypliny, etykieta, techniki samoobrony). Zajęcia prowadzone w ramach projektu wspólfinansowanego przez miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.