Organizacja pracy

W naszym przedszkolu dzieci przebywają w 9 grupach. W każdej grupie znajduje się do 25 dzieci z jednego rocznika lub też zbliżonych wiekowo.

Godziny otwarcia
Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.00

Przychodzenie
Do Przedszkola ze względu na rozkład dnia dzieci przychodzą do godziny 8.20 - o godz. 8.30 rozpoczyna się śniadanie. Ewentualne późniejsze przyjście dziecka do przedszkola należy zgłosić do godz.8.20.

Przerwa wakacyjna
Przedszkole pracuje cały rok kalendarzowy, z wyjątkiem miesięcznej przerwy wakacyjnej w miesiącu lipcu lub sierpniu. Przerwa wakacyjna w roku 2016 jest w lipcu zaś w roku 2017 w sierpniu.
W okresie szkolnych przerw świątecznych, ferii zimowych i wiosennych lub też w innych terminach w przypadku zwiększonej absencji dzieci zajęcia są organizowane w oddziałach międzygrupowych.

Odbieranie dzieci
Dzieci mogą być odbierane jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i zapisane w złożonym w Przedszkolu upoważnieniu. Osoba odbierająca dziecko powinna być pełnoletnia.

Odzież
Dzieci powinny być ubrane w wygodne i praktyczne ubranka oraz powinny mieć na zmianę wygodne obuwie na antypoślizgowych spodach. Pamiętajmy, że podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie dziecko może się ubrudzić. Odzież nie może też być kłopotliwa i uciążliwa do zakładania i zapinania. Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury, tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu oraz wyposażyć dzieci w "rezerwowe" ubranka do ewentualnego przebrania.

Żywienie
W przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Intendent przedszkola i panie kucharki dbają o różnorodność dań i zapewniają odpowiednio dobrane kalorycznie trzy pożywne posiłki, przygotowywane w warunkach zgodnych z przepisami i normami HACCP. Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy (zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka). Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale nauczyciele nie zmuszają dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowania się przy stole. Raz w tygodniu w grupach starszaków i średniaków śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu.
Z powodu braku dietetyka - specjalisty w zakresie żywienia, szczególnych warunków lokalowych pionu kuchennego oraz dużej liczby wydawanych posiłków przedszkole nie przyjmuje dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi i nie ma możliwości żywienia dzieci zgodnie z indywidualnymi dietami.

Odpoczynek
Z drzemki poobiedniej korzystają dzieci z grup najmłodszych (3-latki). Pozostałe grupy mają możliwość odpoczynku i wyciszenia się słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

Urodziny
W naszym Przedszkolu obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Jubilat jest szczególnie traktowany, wszyscy składają mu życzenia, śpiewają "Sto lat" i częstujemy się smakołykami (dziecko może przynieść je z tej okazji).

Chore dzieci
Dzieci: przeziębione, zakaźnie chore, z gorączką, kaszlem lub katarem nie są przyjmowane do Przedszkola. Jeśli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadomimy o tym rodziców lub opiekunów. Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.

Zabawki
W naszym przedszkolu obowiązuje jeden dzień w tygodniu (uzgodniony przez nauczycieli z rodzicami), ogłoszony Dniem Zabawek. Tego dnia dzieci mogą przynieść ze sobą do przedszkola swoją ulubioną zabawkę. Dzieci z grup najmłodszych mogą mieć ze sobą codziennie pluszaka lub inną przytulankę do spania.

Rodzice
Mile widziane jest aktywne uczestnictwo rodziców w życiu Przedszkola. Zapraszamy do współuczestnictwa rodziców w codziennym życiu przedszkola oraz do udziału w imprezach okolicznościowych. Dwa razy w miesiącu w każdej grupie wiekowej odbywają się konsultacje dla rodziców, gdzie można porozmawiać z nauczycielem o swoim dziecku. W przypadku pilnej potrzeby dodatkowej rozmowy prosimy o uzgodnienie dogodnego terminu z wychowawcą grupy.

Nasi specjaliści
W przedszkolu zatrudnieni są pedagog, psycholog i logopeda. Prowadzą oni zajęcia z dziećmi w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pomagają nauczycielom i rodzicom rozwiązywać problemy wychowawcze i wspierają ich, wspólpracują z pracownikami rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.